چگونه پول دار شویم؟

مجموعه: سبک زندگي

126613 چگونه پول دار شویم؟

شما هم آرزوهای خودتان را دارید. دوست دارید از این اجاره نشینی خلاص شوید و صاحب‌خانه خودتان باشید یا ممکن است کار خسته کننده‌ای داشته باشید و بخواهید سالی چند بار سفرهای آرامش بخشی را تجربه کنید یا این‌که حتی به‌خاطر قوت قلب‌تان هم که شده کمی پول در بانک داشته باشید.
فرقی نمی‌کند که آرزوی شما چه باشد. شما هم مثل هر کس دیگری می‌توانید رویای پولدار شدن داشته باشید و از خودتان بپرسید که چطور می‌توانم پول را به جیبم جذب کنم؟ هدف شما از پول جمع کردن هرچیزی که باشد باید به فکر راهی برای محقق کردنش باشید. فکر نکنید که دیگران شرایط بهتری داشته یا این‌که به قول قدیمی‌ها شانس پول درآوردن را دارند. شما هم می‌توانید پول را به‌خودتان جذب کنید اما قبل از این کار باید مقدماتی را فراهم کنید که شما را به آن هدف طلایی نزدیک‌تر می‌کند.
۱ – آهن ربای پول شوید
این‌که انتظار به دست آوردن میزان معینی پول داشته باشید و برای به دست آوردنش تصمیم بگیرید، قدم اول شما برای تبدیل شدن به یک آهن ربای پول است. قبل از هرچیز باید منطقی باشید و تصمیماتی بگیرید که می‌توانند شما را سریع‌تر و آسان‌تر به نتیجه برسانند. مثلا قرار نیست انتظار جذب ۱۰۰‌میلیون تومان در ۶ ماه را داشته باشید بلکه باید هدفی منطقی‌تر و دست‌یافتنی‌تر انتخاب کنید. شما به یک شروع کوچک و بعد از آن به طراحی قدم به قدم مراحلی که می‌تواند جیب شما را پر پول کند، نیاز دارید. مثلا اگر ماهانه یک میلیون درآمد داشته باشید باید راهی را انتخاب کنید که بتوانید در هر ماه حدود ۲۰۰هزار تومان به درآمدتان اضافه کنید یا از مخارج‌تان کم کنید تا این مبلغ پس‌انداز شود. بعد می‌توانید یک برنامه میان مدت بریزید و برای مثال بگویید که بعد از ۵‌ماه با این یک میلیون پول اضافه چه می‌توانید بکنید. شاید فکر کنید یک میلیون پس‌انداز بیشتر آن هم بعد از ۵ ماه ارزش این همه فکر و خیال را ندارد اما واقعیت این است که اگر شما بتوانید مرحله اول نقشه‌تان را با موفقیت پشت سر بگذارید اعتماد به نفس بیشتری می‌گیرید و برای پیش رفتن در مراحل بعدی احساس قدرت بیشتری می‌کنید.
۲ – چیزی که نمی‌دانید
اغلب مردم نمی‌دانند که چطور می‌توانند پول را به زندگی‌شان جذب کرده و بعد از گذشت کمی زمان اوضاع جیب‌شان را بهتر کنند. مهم‌ترین چیزی که باعث می‌شود موفق نباشند این است که در هدف‌شان غرق نشده‌اند و این فکر همه لحظات زندگی‌شان را در بر نگرفته است. اگر شما نمی‌خواهید جزو این دسته باشید، باید این حساب و کتاب ذهنی را در هر مرحله از زندگی‌تان رعایت کنید. مهم نیست که به سختی می‌افتید یا باید برای خرید کوچک‌ترین چیزهایی که قبلا راحت از مغازه بیرون می‌آوردید حساب و کتاب کنید. مهم این است که با این مدارا کردن‌ها و چسبیدن به نقشه‌تان می‌توانید خیلی راحت آن را عملی کنید.
همه ما پول را به خاطر فراهم کردن چیزی‌هایی می‌خواهیم که در قبالش می‌توانیم دریافت کنیم. حالا وقت این است که به‌دلیل‌تان برای به دست آوردن این پول‌ها فکر کنید. چرا دوست دارید یک آهن‌ربای پول باشید؟ بعد از به دست آوردن این مقدار چه اتفاقی در زندگی شما خواهد افتاد. هر بار که ناامید شدید به این سوال فکر کنید. پاسخش دوباره قدم‌های شما را به جریان خواهد انداخت.
۳ – فکر کافی نیست
غرق‌شدن در نقشه و فکر و خیال کافی نیست. شما نمی‌توانید تمام روز در تخت‌خوابتان بخوابید و به پولی که قرار است به دست بیاورید فکر کنید. چیزی که می‌تواند نقشه شما را عملی کند فعالیتی است که شما را قدم به قدم به این پول نزدیک‌تر می‌کند. حالا وقت آن رسیده که برای کارتان برنامه دوباره‌ای بریزید. چه تغییراتی در انجام کار می‌تواند شما را به هدف‌تان نزدیک‌تر کند؟ چه فرصت‌های دیگری برای شما وجود دارد که پیش از این از آن‌ها استفاده‌ای نمی‌کردید؟ شما برای رسیدن به هدف‌تان باید مقدماتش را فراهم کنید. ماندن در شرایط گذشته برای رسیدن به یک هدف تازه فایده‌ای ندارد. اگر تغییری که می‌تواند پول را به شما جذب کند را در تمامی لحظه‌های زندگی و کارتان به‌وجود بیاورید، می‌توانید به موفقیت‌تان امیدوار باشید. در غیر این صورت شما فقط یک آرزوی قشنگ خواهید داشت که تا آخر عمر فقط یک آرزو می‌ماند.

دیدگاه کاربران

فرشته گفته
۲۵ دی ۱۳۹۱

من می خواهم از راه درست پولدار شوم لطفا راهنمایی کنید


parichehr گفته
۱۴ بهمن ۱۳۹۱

می خواهم بزودی از راه خیلی خوب پولدار شوم


محمدرضا گفته
۱۴ بهمن ۱۳۹۱

لطفا برای پولدار شدن کمکم کنین.ممنون از لطفتون


امیر گفته
۱۳ آذر ۱۳۹۲

سلام .
چطور میشه با حقوق ثابت پول دار شد .اونم با دارامدی ماهیانه ۵۰۰ هزار تومان و سر پرست خانواده بودن
سنم ۲۸ ساله


mohamad گفته
۱۶ آذر ۱۳۹۲

در بالا توضیحات داده شده عزیزم


نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :

متن نظر :


Current day month ye@r *